O metodách

Když se ti nelíbí má teorie, zkus se seznámit s mou praxí, bude ti víc k prospěchu.

Paracelsus

KINEZIOLOGIE – ONE BRAIN (JEDNOTNÝ MOZEK)

Kineziologie One Brain je účinná při řešení většiny fyzických či psychických problémů, které vznikly v důsledku silného negativního emocionálního zážitku.

Používá jemné testování svalů k přesnému zjištění období, kdy vznikl emocionální stres nebo trauma. Pomocí vhodně zvolených postupů tento emocionální stres uvolňuje a znovu tak obnovuje tok energie v těle.

Kineziologie One Brain vám může pomoci:

 • Vyrovnat se s negativními emocemi jako je stres, úzkost, strach, pocit viny, stud, vztek, žárlivost
 • Překonat strach z veřejného vystoupení, strach ze školy, strach z porodu, odstranit nespavost, zkvalitnit spánek
 • Vyřešit fobie a závislosti, alergie
 • Zlepšit komunikaci s ostatními
 • Zmírnit každodenní stres v zaměstnání, stres z nezvládání rodičovské role
 • Posílit sebevědomí, zvýšit kreativitu
 • Zmírnit únavu, odstranit problémy se soustředěním, zvýšit koncentraci
 • Odstranit koktavost, šilhavost
 • Překonat chronické vzorce chování, prokrastinace ,…
 • Zklidnit hyperaktivní děti, odstranit pomočování, odstranit poruchy učení (dyslexie,..)
 • K osobnímu růstu

Během kineziologického odblokování používám také metodu EFT - technika emoční svobody, PET - provokativní energetické metody, apod., během práce s klientem testuji vhodné esence a produkty firmy Energy.


 

KLASICKÁ HOMEOPATIE (ČESKÉ ŠKOLY KLASICKÉ HOMEOPATIE)

 Klasická homeopatie hledá příčiny všech potíží člověka a vždy se zabývá celým člověkem, všímá si všech fyzických i psychických příznakůNekonkuruje klasické (alopatické) medicíně ani jiným směrům v homeopatii. Nabízí pouze jinou možnost přístupu k potížím. Klasická homeopatie se zaměřuje primárně na chronická onemocnění. Tam, kde jde akutně o život (například v případě úrazu, náhlé příhody, či jiného akutního onemocnění) je na místě alopatická léčba.

Klasická homeopatie se nesnaží potlačit nemoc. Pomáhá řešit její příčinu, respektive změnit způsob života, který k ní vedl. Vychází z principu, že nemoc není náhoda ale je indikátorem nerovnováhy v našem životě. Nemoc nás upozorňuje, že někde chybujeme.

Sami jsme odpovědni za svůj život, sami si většinou způsobujeme své nemoci nebo je získáváme jako dědictví po předcích a je jen na nás, zda se chceme změnit a tím i léčit. Klasická homeopatie je zařazována mezi holistické způsoby léčby.

Úlohou registrovaného homeopata při homeopatické konzultaci je podpora klienta, aby za pomoci homeopatického prostředku pochopil, jaký význam jeho nemoc má a jaké mu přináší poselství o jeho dosavadním životě. Klient pak sám nalézá, kde udělal chybu, začíná být otevřený k vidění sebe a své nemoci a začíná chápat její skutečnou příčinu. V ČR existuje mnoho homeopatických směrů. Nejpropracovanějším homeopatických systémem v ČR je Klasická homeopatie vyučovaná v České škole klasické homeopatie. 

Pozn. Část textu je převzata ze stránek České komory klasické homeopatie www.homeopathy.cz


 

BOWENOVA TLAKOVÁ MASÁŽ, BOWENOVA TECHNIKA

 Bowenova tlaková masáž je jedinečná australská metoda, která podněcuje tělo k samouzdravení. Uvolňuje svaly a pojivovou tkáň. Používá pouze jemných pohybů, provádí se přes oblečení. Již za několik sezení zmírňuje závažné bolesti zad a krční páteře, migrénu, zamrzlé rameno nebo bolesti kolena.

 Obvykle stačí tři návštěvy, čtvrtá po měsíci a dále podle Vaší potřeby 1x za dva až tři měsíce - pro udržování.

 Bowenova metoda navrací tělu ztracenou rovnováhu, umožňuje přirozenou regeneraci, zlepšuje tok energie v těle a podporuje samoléčebné schopnosti těla, uvolňuje svalové napětí, které je často výsledkem špatného držení těla, nedostatku tělesné aktivity nebo zranění.

 Je vhodná pro všechny věkové kategorie od novorozenců až po seniory.


 

ČCHI KUNG - ČÍNSKÉ CVIČENÍ

Co je čchi-kung (qi-gong)?

Čchi-kung  (qi-gong) je prastaré čínské umění žít šťastný a naplněný život s tradicí delší než 8000 let. Často se mylně o čchi-kungu říká, že se jedná o práci s energií a o zdravotní cvičení. Je to velmi zkreslený pohled, protože skutečný čchi-kung znamená mnohem víc.

V čchi-kungu nejde zdaleka jen o práci s energií a životní silou. Nejedná se pouze o zdravotní cvičení, jak se někdo může mylně domnívat. Jedná se o propracovaný systém, který svou univerzálností a komplexností rozvíjí celého člověka.

Zahrnuje techniky sloužící k ozdravění těla i mysli. Buduje sebedůvěře a vnitřní jistotu. Rozvíjí inteligenci a duševní schopnosti. Slouží k duchovnímu a  osobnímu rozvoji. Pomáhá nalézt naše místo na zemi (ve společnosti) a umožňuje objevit naše životní poslání.

Díky čchi-kungu můžeme získat odpovědi na své otázky, lépe pochopit svět, ale hlavně pochopit svůj vlastní život.